Prezentacja kierunku PEDAGOGIKA
Forma studiów
- stacjonarne
- niestacjonarne
Poziom studiów - II stopnia
Uzyskany tytuł po ukończeniu studiów - magister
Czas trwania - 2 lata
Opłata za studia
- bezpłatne studia stacjonarne
- opłata semestralna za studia niestacjonarne: 3500 zł
Wysokość opłaty rekrutacyjnej - 85 zł
Cel studiów
Celem studiów jest zdobycie przez absolwentów wszechstronnej wiedzy, umiejętności analitycznych, diagnostycznych i prognostycznych. Dzięki temu umiejętnie podejdą do rozwiązywania problemów edukacyjnych, wychowawczych, resocjalizacyjnych, opiekuńczych, pomocowych.
Moduły
pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i praca z rodziną - absolwenci zdobędą wiedzę oraz umiejętności praktyczne, które są niezbędne w pracy opiekuńczo-wychowawczej i pracy z rodziną pozwalające między innymi na rozpoznawanie i rozwiązywanie problemów pojawiających się w rodzinach, środowiskach wychowawczych i związanych z opieką. Studia na tej specjalności przygotowują do pracy opiekuńczo- wychowawczej z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi w placówkach wsparcia dziennego.
pedagogika resocjalizacyjna - absolwenci będą przygotowani do podejmowania pracy związanej z wtórną socjalizacją, z osobami nieprzystosowanymi społecznie oraz zagrożonymi nieprzystosowaniem. Absolwent będzie miał kompetencje w zakresie projektowania, realizacji i ewaluacji działań wychowawczych oraz profilaktycznych.
Perspektywy zatrudnienia
- Placówki opiekuńczo-wychowawcze (np. domy dziecka), internaty, bursy i hufce pracy
- Poradnie (rodzinne, psychologiczno-pedagogiczne, specjalistyczne)
- Domy Pomocy Społecznej
- Gminne Ośrodki Pomocy, Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie
- Placówki socjalizacyjne i resocjalizacyjne
- Placówki wsparcia dziennego
- Placówki interwencyjne,
- Ośrodki kuratorskie,
- Placówki dla nieletnich
- Zakłady karne, areszty śledcze oraz służby sądowe i więzienne
I nabór: 24 czerwca 2024 r. - 31 lipca 2024 r.
Kryteria naboru na kierunek pedagogika
Punkt nr I
ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku „pedagogika” lub „resocjalizacja”.
Punkt nr II
-
ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia albo jednolitych studiów magisterskich na kierunkach przynależących w całości lub w części do dziedziny nauk społecznych z przygotowaniem pedagogicznym lub bez przygotowania pedagogicznego [według rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 20 września 2018 r. w sprawie dziedzin nauki i dyscyplin naukowych oraz dyscyplin artystycznych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1818) oraz rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 października 2022 r. w sprawie dziedzin nauki i dyscyplin naukowych oraz dyscyplin artystycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2202)].
-
ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia albo jednolitych studiów magisterskich na kierunkach przynależących w całości lub w części do obszaru nauk społecznych lub obszaru nauk humanistycznych z przygotowaniem pedagogicznym lub bez przygotowania pedagogicznego [według rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 8 sierpnia 2011 r. w sprawie obszarów wiedzy, dziedzin nauki i sztuki oraz dyscyplin naukowych i artystycznych (Dz.U. z 2011 r. Nr 179, poz. 1065)].
Punkt nr III
ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia albo jednolitych studiów magisterskich na innych kierunkach z obowiązkiem uzupełnienia brakujących efektów uczenia się wymaganych na kierunku
Chcąc dokonać rejestracji na studia, kliknij w poniższy obrazek
Odwiedź nas: Facebook YouTube Instagram Tik-Tok
Spis pracowników