Aktualności - Wydział Nauk Ekonomicznych i Technicznych
„Aktywna dydaktyka – jak budować zaangażowanie studentów” to tytuł szkolenia, którego celem było doskonalenie kompetencji dydaktycznych oraz rozwijanie nowoczesnych metod pracy ze studentami. Wzięli w nich udział wykładowcy Katedry Nauk Ekonomicznych.
Szkolenie miało charakter warsztatowy i koncentrowało się na praktycznych aspektach prowadzenia zajęć w sposób angażujący ...Czytaj więcejPrzejdź do pełnej zawartości artykułu: Uczyć nowocześnie
Mechanizmy działania skali podatkowej, obliczanie zaliczki na podatek ćwiczyli studenci II roku finansów i rachunkowości, którzy uczestniczyli w dwudniowych warsztatach „Zasady opodatkowania przedsiębiorców w Polsce”.
Dr Monika Dzikowska z Katedry Nauk Ekonomicznych, która je przeprowadziła, zadbała, by kursanci zdobyli kluczową wiedzę i praktyczne umiejętności dotyczące polskiego ...Czytaj więcejPrzejdź do pełnej zawartości artykułu: By nie podpaść fiskusowi
W warsztatach z projektowania 3D w programie Onshape CAD, poprzedzonym wykładem „Technologie informacyjne w pracy inżyniera”, wzięli udział uczniowie klasy III F z III Liceum Ogólnokształcącego w Koninie.
Spotkanie poprowadzili dr inż. Robert Cieślak, kierownik Katedry Nauk Technicznych oraz dr Miłosz Olejniczak, koordynator ds. zajęć z ...Czytaj więcejPrzejdź do pełnej zawartości artykułu: Jak prawdziwi konstruktorzy
Konkurs na najlepszy biznesplan, w którym studenci kierunku finanse i rachunkowość zaprezentowali swoje autorskie koncepcje biznesowe, rozstrzygnięty. Kreatywność, innowacyjność oraz przedsiębiorcze podejście uczestników sprawiły, że poziom materiałów do oceny był wyjątkowo wysoki.
Po szczegółowym rozpatrzeniu wszystkich zgłoszeń komisja konkursowa wybrała trzy najbardziej interesujące i perspektywiczne pomysły. ...Czytaj więcejPrzejdź do pełnej zawartości artykułu: Oryginalne i praktyczne
– Taka forma zajęć niesie ze sobą wiele korzyści — pozwala utrwalić zdobyte umiejętności praktyczne, rozwija kompetencje społeczne, uczy organizacji czasu pracy, współpracy w grupie oraz prowadzenia negocjacji – uważają dr Małgorzata Cieciura i dr Monika Dzikowska, które zabrały studentów na ćwiczenia do ośrodka „Rybakówka” ...Czytaj więcejPrzejdź do pełnej zawartości artykułu: Wzmacniają umiejętności i relacje










