Aktualności - Wydział Nauk o Zdrowiu
W dniach 25–27 maja 2026 r. dr Małgorzata Lesińska-Sawicka uczestniczyła czynnie w międzynarodowym wydarzeniu naukowym – European Congress on Multiculturalism in Medicine and Health Science, które odbyło się w Szczecin.
Podczas konferencji dr Małgorzata Lesińska-Sawicka wygłosiła referat pt. „Innovative Teaching Methods for Developing Cultural Competencies in Nursing ...Czytaj więcejPrzejdź do pełnej zawartości artykułu: European Congress on Multiculturalism in Medicine and Health Science
Uczniowie klasy akademickiej z Zespołu Szkół Technicznych w Turku odwiedzili naszą uczelnię, aby wziąć udział w wykładach i warsztatach.
Pierwszy wykład dotyczył diety bezglutenowej. Prowadząca go mgr Ewa Grabarczyk-Szewczyk omówiła reakcje organizmu człowieka na gluten, postacie kliniczne celiakii (nietolerancji glutenu), zasady stosowania diety oraz produkty dozwolone ...Czytaj więcejPrzejdź do pełnej zawartości artykułu: Jeść trzeba z głową
– Właściwe odżywianie ma wpływ na pamięć, koncentrację i zdrowie psychiczne – mówi dr Agnieszka Saran-Jagodzińska z Wydziału Nauk o Zdrowiu. Dlatego temu tematowi poświęciła spotkania i warsztaty dla uczniów klas akademickich z kilku szkół.
Uczestnicy dowiedzieli się więc, jakie produkty należy spożywać częściej oraz jakie ...Czytaj więcejPrzejdź do pełnej zawartości artykułu: Siła dobrej diety
Członkinie Konińskiego Klubu „Amazonek” odwiedziły Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. Zaprosili je studenci z SKN „Pielęgniarstwo Przyszłości”.
Przewodnikiem po centrum był mgr Robert Zawadziński, który nie tylko przedstawił przestrzenie edukacyjne, ale pokazał i opowiedział o wielu ciekawostkach związanych z tym miejscem. A ponieważ wśród zaproszonych „Amazonek” były ...Czytaj więcejPrzejdź do pełnej zawartości artykułu: Pielęgniarskie spotkanie pokoleń
Nowa klasa akademicka pod patronatem ANS w Koninie powstanie w Liceum Ogólnokształcącym w Słupcy. Koordynatorami odpowiedzialnymi za współpracę będą ze strony uczelni – dr Ewa Janeczek, kierownik Katedry Zdrowia, a ze strony szkoły – mgr Joanna Sobutka, nauczycielka biologii.
Porozumienie w tej sprawie podpisano 1 kwietnia. ...Czytaj więcejPrzejdź do pełnej zawartości artykułu: Dalszy ciąg dobrej współpracy










