fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Studenci bezpieczeństwa wewnętrznego i zarządzania i inżynierii produkcji odbyli wizytę studyjną w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Koninie.

Podczas spotkania studenci zapoznali się z zadaniami spółki oraz z infrastrukturą Stacji Uzdatniania Wody, gdzie monitorowana jest jakość wody na terenie miasta. Wartością dodaną dla procesu dydaktycznego było zapoznanie studentów z zarządzaniem usługami, oraz ich produkcją, a także z kwestiami związanymi z zarządzaniem infrastrukturą krytyczną.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, jako spółka strategiczna obsługuje w Koninie prawie 600 km sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Świadczenie usług na wysokim poziomie wymaga utrzymywania sieci wodno-kanalizacyjnych i sprawności wszystkich urządzeń zarówno na Stacji Uzdatniania Wody jak i na obu oczyszczalniach ścieków.

Ponadto, studenci zostali poinformowani, że  koniński „Pewik” od wielu lat rozwija się w sposób zrównoważony, dbając jednocześnie o budowę i modernizację sieci infrastrukturalnej.

W wizycie studyjnej, która odbyła 14 listopada, uczestniczyli także dr Robert Rogaczewski oraz dr Robert Jurczak.

Studenci w PWiK-u
Studenci w PWiK-u 2
Studenci w PWiK-u 3
Studenci w PWiK-u 4
Studenci w PWiK-u 5
Studenci w PWiK-u 6