fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Wydział Nauk o Zdrowiu ANS w Koninie był współorganizatorem 4. Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej „Zdrowie. Sport. Uroda”, która odbyła się w poznańskim Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich Państwowego Instytutu Badawczego.

Otworzył ją wykład inauguracyjny prof. Bogusława Czernego o tzw. lekach sierocych, zawdzięczających swoją nazwę marginalnemu zainteresowaniu nimi przez koncerny farmaceutyczne i sponsorów. Są bowiem stosowane w leczeniu chorób rzadkich, więc ze względu na niewielki rynek, jaki reprezentują, nie amortyzują kosztów poniesionych na badania naukowe i produkcję.

Ze strony uczelni w konferencji udział wzięli dziekan, kierownicy katedr, studentki kierunków kosmetologia oraz zdrowie publiczne, a także wykładowcy WNZ.  Wśród nich byli m.in. dr hab. Maciej Tomczak, prof. AWF, który wystąpił z prelekcją „Psychologiczne uwarunkowania stanu zdrowia", dr Ewelina Petzke, która mówiła o zielonej fali w kosmetyce i dr Jerzy Jambor, który przedstawił kierunki rozwoju prozdrowotnych produktów ziołowych.

Ta wspólna konferencja jest jednym z punktów współpracy naszej uczelni z Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich. Dzięki niej następuje wymiana wiedzy łączącej teoretyczne podstawy i wyniki doświadczeń z możliwościami ich praktycznego zastosowania.  Inne tematy poruszone podczas konferencji dotyczyły profilaktyki jamy ustnej, zdrowego stylu życia, racjonalnej dietetyki i przyszłości fitoterapii.  

Według uczestników, to spotkanie, które odbyło się 18 października, zaowocuje kolejnymi pomysłami i zainspiruje do nowych wspólnych badań, a pracownicy i studenci naszego wydziału będą mogli wykorzystać ich wyniki w realizacji projektów i prac dyplomowych.

konferencja Zdrowie. Sport. Uroda 18 10

konferencja Zdrowie. Sport. Uroda 18_10 (2)
konferencja Zdrowie. Sport. Uroda 18_10 18 (3)
konferencja Zdrowie. Sport. Uroda