fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Roli opakowań, ich funkcji i znaczenia dla gospodarki światowej nie można podważyć, szczególnie w czasach zachwianych dostaw materiałów i surowców do produkcji. Tej tematyce poświęcony będzie nowy cykl zajęć praktycznych dla uczestników Klasy Akademickiej – Spedytor z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie.

Pierwsze spotkanie, które poprowadził mgr Błażej Kuras, już się odbyło (18 września). Uczniowie zapoznali się z funkcjami opakowania. Te podstawowe polegają na ochronie samego produktu przed czynnikami zewnętrznymi, ale też ochronie środowiska zewnętrznego przed substancjami, które stanowią zawartość opakowania.

Po tym wprowadzeniu uczestnicy we wspólnej dyskusji wymieniali cechy opakowań, które wpływają na ułatwienie ich przemieszczania, sprzedaż i użytkowanie. Dzięki przygotowanym dla nich pomocom naukowym wskazywali rodzaj informacji umieszczanych na poszczególnych rodzajach opakowań. Zwracali uwagę na zastosowanie zróżnicowanej kolorystyki, szaty graficznej oraz przetłoczeń naniesionych podczas ich produkcji.

– Spotkanie kończyły wnioski, które młodzi spedytorzy sformułowali sami, dlatego mam nadzieję, że na długo je zapamiętają – powiedział po zajęciach Błażej Kuras. –  Dotyczyły koniecznego ograniczenia opakowań jednorazowych na korzyść tych zwrotnych, pozwalających na ich ponowne napełnianie, oraz zmniejszenia liczby kolorów w szacie graficznej, co wpłynie na ich cenę i oddziaływanie na środowisko – wymienił.

red.

wykład dla klasy akademickiej 18_10
wykład dla klasy akademickiej 18_10 (3)
wykład dla klasy akademickiej 18_10 (2)