fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Umowy, które z firmą Priority Freight podpisała właśnie nasza uczelnia, zapewnią studentom logistyki nowe miejsce do odbywania staży i praktyk zawodowych. To ważne, bo tegoroczny nabór na I rok tego kierunku jest imponujący.  

W sumie w Akademii Nauk Stosowanych w Koninie stacjonarne i niestacjonarne studia na logistyce rozpoczęło od października 99 osób, z czego 29 to obywatele Ukrainy.

ANS w Koninie jako uczelnia o profilu praktycznym od lat dba, by zajęcia prowadzili nie tylko sprawdzeni wykładowcy teoretycy, ale też specjaliści praktycy. Dlatego nawiązuje współpracę z uznanymi na rynku pracy zakładami o różnym profilu działalności. Ich pracownicy prowadzą na uczelni zajęcia, a studenci mogą odbywać w ich siedzibach praktyki i staże. Do tej pory były to firmy i instytucje z Konina i okolic, a także ościennych powiatów. Priority Freight, który wystąpił z inicjatywą tej współpracy, szczególnie z myślą o studentach z Ukrainy, mieści się we Wrocławiu. Sprzedaje ekspresowe usługi transportowe dla wielu międzynarodowych firm, ma też dziewięć biur w siedmiu krajach poza Polską. Kto wybierze się do Wrocławia po praktyczne przygotowanie do zawodu, będzie musiał wykazać się więc większą mobilnością i determinacją, ale uzyska nowe możliwości i perspektywy, choćby te związane z organizacją przewozów drogą powietrzną.

aria

Priority Freight umowa

Priority Freight podpisanie proozumienia