fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Uśmiechnięci i poważni, na luzie, ale też w garniturach… Siedmiuset studentów I roku, którzy będą kształcić się na kierunkach licencjackich, inżynierskich i magisterskich przyszło na spotkanie adaptacyjne w Akademii Nauk Stosowanych w Koninie.

Pierwszaków powitał dr hab. Artur Zimny, prof. i rektor ANS w Koninie. Krótko przedstawił strukturę organizacyjną uczelni i bazę dydaktyczną, jednak przede wszystkim podkreślił znaczenie racjonalnego podejścia do nauki oraz pilności. Zachęcał do ubiegania się o różnego rodzaju stypendia, a w przyszłości do korzystania z programu Erasmus+.

Rektor zapowiedział też, że w rozpoczynającym się właśnie roku akademickim wszystkie zajęcia będą realizowane na miejscu. Nowi studenci przeszli następnie krótkie szkolenie dotyczące stosowanych na uczelni systemów informatycznych, w tym MS Teams, który służy do spotkań online, ponieważ – jak pokazały ostatnie lata – przyszłość jest nieprzewidywalna.

Dzień zapoznania z uczelnią (30 września) zakończyły spotkania z dziekanami i menedżerami kierunków. Zajęcia zaczynają się już 3 października.

aria

dzień adaptacyjny  5
dzień adaptacyjny  2
dzień adaptacyjny  4
dzień adaptacyjny
dzień adaptacyjny  6
dzień adaptacyjny  3