fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Wzbogacenie dorobku obu uczelni w sferach kształcenia kadr, działalności naukowo-badawczej, kulturowej oraz społecznej jest podstawą umowy o współpracy Akademii Nauk Stosowanych w Koninie i Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki w Drohobyczu (Ukraina).

W porozumieniu znajdują się takie cele jak rozwój partnerstwa, poszerzenie wiedzy oraz wymiana doświadczeń obu stron poprzez dialog i współpracę we wszystkich obszarach kształcenia, prowadzenia badań, realizacji praktyk zawodowych oraz organizowania działań na rzecz środowiska lokalnego, wynikających z misji i statutów obydwu uczelni. Współpraca dotyczyć będzie też wymiany wykładowców, studentów, a także pracowników niebędących nauczycielami akademickimi.

Umowę podpisali 6 września rektorzy obu uczelni – dr hab. Artur Zimny, prof. ANS w Koninie, oraz prof. zw. dr hab. Valentyna Bodak.

Początków Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki w Drohobyczu można upatrywać w założonym w tym mieście, w 1858 r., Gimnazjum im. Franciszka Józefa, które z latami przekształcono w instytut, a później w uniwersytet (1998). Obecnie składa się z trzech instytutów, sześciu wydziałów, dwóch ośrodków podyplomowych i przeduniwersyteckich.