fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

– Miejcie świadomość, że jesteście tymi pięcioma procentami studentów naszej uczelni, którzy stanowią jej elitę – mówił podczas wręczenia statuetek i listów gratulacyjnych Akademii Nauk Stosowanych w Koninie dr hab. Artur Zimny, prof. ANS w Koninie i jej rektor.

Wraz z gratulacjami rektor przekazał je tym studentom, którzy wyróżnili się w ostatnim roku działalnością na rzecz uczelni, społeczności akademickiej i pozaakademickiej. – System uczelni ma dwa wymiary nagradzania – mówił dr hab. Artur Zimny. – Jeden to stypendia, a drugi to właśnie te wyróżnienia. Choć nie są związane z gratyfikacją pieniężną, uważam, że są ważniejsze. Tymi wyróżnieniami dziękuję Wam za pracę społeczną dla innych, dla uczelni i otoczenia, za wszelkie formy aktywności społecznej, udział w studenckich kołach naukowych, konferencjach, seminariach, wolontariacie, zawodach sportowych. Wszystko to służy kreowaniu dobrego wizerunku naszej uczelni, promowaniu wybranych przez Was kierunków studiów. Dodam jeszcze, że dzięki takiej działalności zdobywacie kompetencje społeczne, których trudno nauczyć się z książek – podkreślił.

Rektor przypomniał też, że to spotkanie jest wyjątkowe z dwóch powodów: – Po pierwsze odbywa się w normalnych warunkach, a nie zdalnie jak przez ostatnie dwa lata. Po drugie – bo pierwszy raz są to wyróżnienia z logo ANS w Koninie.

Dla niektórych była to pierwsza taka nagroda od rektora, dla innych kolejna. – Mam już cztery statuetki: trzy z logo PWSZ w Koninie i teraz tę z logo ANS – już po uroczystości mówi z dumą Magdalena Koziorowska, absolwentka kosmetologii, obecnie na I roku zdrowia publicznego, i przyznaje, że nie zamierza na tym poprzestać, bo na specjalnej półce jest jeszcze wolne miejsce.

W tym roku nagrodę rektora otrzymało 78 studentów z wszystkich kierunków I i II stopnia, w tym 27 statuetki i listy gratulacyjne, a 51 listy gratulacyjne.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

wyrożnienia studentów 2022 wnet
wyrożnienia studentów 2022 wnhs
wyrożnienia studentów 2022 wnz