Istotnym obszarem działalności Uczelni jest szeroko zakrojona współpraca z podmiotami z otoczenia społeczno-gospodarczego. Do grona partnerów uczelni (w lutym bieżącego roku) dołączył Hufiec Pracy 15-3 w Koninie, co szczególnie istotne, biorąc pod uwagę praktyczny profil kształcenia na kierunku resocjalizacja.
Efektem nawiązanej współpracy była zorganizowana 25 maja, z inicjatywy pracowników Katedry Nauk Społecznych, wizyta studyjna w siedzibie Ochotniczego Hufca Pracy w Koninie oraz uczestnictwo studentów III roku resocjalizacji w pierwszej edycji seminarium naukowego pt. ,,Aktualne wyzwania w profilaktyce społecznej’’. Studenci zapoznali się ze specyfiką pracy placówki, zwiedzali obiekt i pracownie tematyczne, w oparciu o materiały archiwalne mieli możliwość dokonania analizy funkcjonowania organizacji w obszarze działalności dydaktycznej, wychowawczej, terapeutycznej i resocjalizacyjnej.
Część seminaryjną rozpoczął Mirosław Jonas, komendant Hufca, który omówił obszary działania hufca pracy na tle przemian społecznych i uwarunkowań prawnych. W dalszej kolejności Weronika Kantyka i Michalina Kowalska wygłosiły referat nt. ,,Agresja wśród uczestników świetlicy socjoterapeutycznej – geneza i sposoby jej minimalizowania’’. Problematyce muzykoterapii w działalności PCPR w Koninie było poświęcone wystąpienie Izabeli Tomaszewskiej i Aureliusza Wybrańskiego. Z kolei Marcin Olejniczak zwrócił uwagę na znaczenie zorientowanych pozytywnie strategii działań profilaktycznych i resocjalizacyjnych. Referat kończący seminarium wygłosił Artur Cygan omawiając możliwości wykorzystania biblioterapii w pracy rozwojowo-terapeutycznej.
Odwiedź nas: Facebook YouTube Instagram Tik-Tok
Spis pracowników