fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Deniz Özonur i Merih Özbayrak, z Çağ University, odwiedziły naszą uczelnię w ramach programu Erasmus+. Studenci filologii na pewno zapamiętają ich wykład.

Gościnie z tureckiej uczelni partnerskiej w Tarsus zapoznały się z infrastrukturą ANS w Koninie, rozmawiały z koordynatorami na temat wzmocnienia współpracy akademickiej, ale przede wszystkim przeprowadziły zajęcia dla studentów filologii angielskiej. Podczas spotkania przedstawiły niestandardowy w Polsce model lekcji – flipped classroom, czyli lekcji odwróconej, który zakłada, że z materiałem teoretycznym uczniowie zapoznają się w domu (wiedza i rozumienie). Na lekcję przychodzą więc przygotowani, a w szkole wykonują praktyczne zadania i ćwiczenia utrwalające i sprawdzające (zastosowanie, analiza i synteza). Omówiły też mindset theory, czyli teorię nastawień. Jej autorką jest Carol Dweck, która przebadała, jak podchodzimy do wyzwań, w tym jak wyjaśniamy porażki, i wyodrębniła dwa nastawienia: nastawienie na rozwój i nastawienie na trwałość. Mają one niebagatelny wpływ na to jak się uczymy i jakie osiągamy wyniki.

– Oba tematy, pokazujące nieschematyczne podejście do nauki języków obcych (i nie tylko), wywołały żywą dyskusję i pytania ze strony studentów – zapewniła Bożena Miastkowska, koordynatorka ds. współpracy międzynarodowej ANS w Koninie. 

Wizyta gościń z Çağ University miała miejsce 17 i 18 maja br.

red.

wizyta gości z Turcji  2
wizyta gości z Turcji 3
wizyta gości z Turcji 1