fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

I Sympozjum Naukowe „Finanse i rachunkowość – wyzwania gospodarki XXI wieku” to spotkanie, które 3 marca zorganizowały Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku, Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku oraz Akademia Nauk Stosowanych w Koninie.

Poświęcone było aktualnym problemom związanym z teorią i praktyką rachunkowości, jak również wyzwaniom i trendom we współczesnych finansach.

Wykład inauguracyjny „Wpływ rozwoju technologii informatycznych, 5G, komputerów kwantowych i sztucznej inteligencji, na rozwój nauk ekonomicznych” przygotował prof. dr hab. Jan Piotr Komorowski.

Sesję I poświęcono finansom. Prelegenci mówili o wyzwaniach w tej dziedzinie, zwłaszcza w kontekście aktualnych wydarzeń, jak pandemia i wojna na Ukrainie. W sesji II skupiono się głównie na kwestiach związanych z rachunkowością i podatkami oraz możliwościami inwestycyjnymi i źródłami pozyskiwania dochodów.

Naszą uczelnię reprezentowali dr Mikołaj Mielczarek, menedżer kierunku FiR, który przedstawił spojrzenie na współczesne rozwiązania w finansowaniu wspólnot wyznaniowych w Polsce, dr Robert Piechota, menedżer kierunku GAP, który omówił możliwości kształtowania i rozwoju struktury gospodarki lokalnej przy zastosowaniu koncepcji project finance, oraz Natalia Pińska, studentka III roku FiR, która zaprezentowała swoje spojrzenie na etyczne podejście do zarządzania finansami samorządowymi na przykładzie Urzędu Miasta w Koninie.

sympozjum finanse i rachunkowość

sympozjum finanse i rachunkowość 3
sympozjum finanse i rachunkowość 4
sympozjum finanse i rachunkowość 5