fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

16 grudnia na platformie MS Teams odbyły się webinaria zorganizowane dla Średniej Szkoły Ogólnokształcącej I-III stopnia w Niemiszajewie (Ukraina), z którą niedawno nawiązaliśmy współpracę.

Pierwsze spotkanie z ukraińską młodzieżą pt. „Zmiany skórne w przebiegu trądziku pospolitego” poprowadziła mgr Iwona Nolbert, wykładowczyni na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

Kolejne spotkanie przygotowali studenci języków obcych w mediach i biznesie. Wraz z wykładowczynią, panią Elżbietą Hajewską-Wilińską studenci przedstawili ofertę edukacyjną oraz korzyści wynikające ze studiowania w PWSZ w Koninie. Filolodzy przygotowali prezentację o Koninie — pokazali nasze miasto jako wspaniałe miejsce do studiowania i o Polsce, która jest krajem wartym odwiedzenia.

Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie młodzieży z Ukrainy. Pojawiło się sporo pytań od uczniów, na które odpowiadali nasi studenci. Uczniowie pytali m.in. o plany po zakończeniu studiów, możliwość znalezienia po nich pracy oraz czy konieczna jest znajomość języka polskiego by móc rozpocząć naukę w PWSZ w Koninie.

webinaria dla uczniów z Ukrainy
webinarium na temat zmian skórnych
webinarium dla szkoły na Ukrainie