fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

W III Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Koninie odbył się Festiwal Nauki i Sztuki 2021. Nasi wykładowcy i studenci włączyli się w to wydarzenie i przeprowadzili wiele ciekawych wykładów i warsztatów.  

Podczas festiwalu studentki dietetyki i zdrowia publicznego, pod opieką mgr Ewy Grabarczyk – Szewczyk przygotowały dla uczniów warsztaty dietetyczne z zakresu pomiaru składu ciała. Uczniowie mogli dowiedzieć się jaką mają zawartość tkanki mięśniowej i tłuszczowej oraz wody w organizmie. W badaniu wzięło udział około 100 osób.

Z kolei dr Agnieszka Saran-Jagodzińska poprowadziła cztery zajęcia warsztatowe pt. „Wpływ pH napojów spożywczych na stan zdrowia jamy ustnej" oraz „Jak zapewnić prawidłową podaż wapnia i witaminy D w diecie młodzieży".

Zajęcia były połączeniem krótkiego wprowadzenia teoretycznego oraz obliczeń i konkursów. Uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. co to jest szczytowa masa kostna, jaką rolę pełni wapń i witamina D i dlaczego w ich wieku właściwa podaż jest tak ważna. Uczniowie nie tylko próbowali obliczyć ile produktów muszą spożyć, aby dostarczyć te niedoborowe najczęściej składniki, ale również zważyć je na wadze i ocenić, czy byliby w stanie je zjeść.

 

warsztaty dietetyczne
Tanita - warsztaty dietetyczne
warsztaty dietetyczne urządzenie tanita