fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

– Mam nadzieję, że spotkamy się za dwa lata, bo właśnie rozpoczęłam studia na zdrowiu publicznym i mam zamiar znowu napisać najlepszą pracę, teraz magisterską – zapowiedziała trochę półżartem, trochę półserio Magdalena Koziorowska, absolwentka kosmetologii, podczas wręczenia nagród laureatom konkursu na najlepszą pracę dyplomową 2020/2021.

Autorzy najlepszych prac dyplomowych PWSZ w Koninie są wyróżniani niemal od początku jej działalności. Przez pierwsze lata takim wyróżnieniem była publikacja w wydawanych co roku „Debiutach Naukowych Studentów PWSZ w Koninie”. Od niemal 10 lat każdy kierunek I i II stopnia typuje pracę swojego studenta do pieniężnej nagrody rektora. W tym roku wynosi ona 1500 zł brutto. – Ale to już ostatnie nagrody za prace licencjackie i inżynierskie. Od przyszłego roku studia pierwszego stopnia będą się kończyły egzaminem – przypomniał podczas spotkania z laureatami dr hab. Artur Zimny, prof. PWSZ w Koninie i jej rektor.

Spotkanie, choć oficjalne, miało swobodny przebieg i oprócz wręczenia dyplomu towarzyszyły mu refleksje absolwentów. – Pracuję w logistyce od kilkunastu lat, więc sporo o niej wiem, ale studia dały mi dużo wiedzy teoretycznej, co z kolei daje więcej pewności siebie – mówił Marek Drzewiecki, autor pracy licencjackiej „Równoważenie przepływu materiałów w systemie magazynowania na przykładzie centrum dystrybucji Geberit w Kole”. – Ale też bardzo wciągnąłem się tu w informatyczną część pracy logistyka. Poza tym przekonałam się jak ważna, właściwie nieodzowna jest znajomość języków obcych, w moim przypadku angielskiego i rosyjskiego – podkreślił.

Mgr Gracjan Jasiński przyznał, że na wybór tematu jego „magisterki” wypływ miał… zepsuty samochód i konieczność korzystania w pandemii z komunikacji miejskiej. Napisał więc i obronił pracę „System transportu publicznego w Koninie i gminach ościennych”. – Miałem wtedy staż w Urzędzie Miasta w Koninie i przez te historie z dojazdami autobusami postanowiłem zbadać jak wygląda ten system, jak wypada częstotliwość kursów, sprzedaż biletów – no nie było z tymi biletami najlepiej, żeby nie powiedzieć, że tragicznie – opowiadał. Dodał jednak, że obecnie te problemy oczywiście ustąpiły, ale nie jest w stanie powiedzieć, czy wpływ na to miały wyniki jego pracy magisterskiej. – Może? – skwitował pytanie o to z szelmowskim uśmiechem.

Obecni na spotkaniu absolwenci podsumowując studia i pobyt na uczelni, wskazywali potrzebę jeszcze większej liczby zajęć praktycznych oraz samych praktyk. Dziwili się również, że przed pojęciem studiów w PWSZ w Koninie zdarzyło im się słyszeć opinie do tego zniechęcające. – Nie wiem skąd to się bierze? – zastanawiała się Magdalena Koziorowska. – Kadra dydaktyczna i praktycy nie tylko wiedzą o czym mówią, ale robią to z pasją – argumentowała. – Wykładowcy są wybitnie prostudentcy, nie jesteśmy dla nich numerkami – uznał Marcin Białecki, absolwent informatyki (praca „Projekt i implementacja gry zręcznościowej 3D w środowisku Unity”), jednocześnie student zarządzania i inżynierii produkcji. – Zawsze pomocni, nie podchodzili do nas z góry – zaznaczył Marek Drzewiecki. – A ja dodałabym jeszcze, że tak w ogóle źle się mówi o paniach z dziekanatu, a przecież wszyscy wiemy, że tu jesteśmy mile widziani, traktowani przyjaźnie, nigdy nie odchodzimy z kwitkiem – wtrąciła Natalia Zielińska, absolwentka pedagogiki, autorka pracy „Kształtowanie postaw prozdrowotnych w edukacji wczesnoszkolnej na przykładzie klasy III B Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Koninie”.

– Bardzo cieszą mnie te opinie. Życzę, by najbliższy rok był dla Państwa pasmem nieustających sukcesów. I proszę: – Mówcie dobrze o naszej uczelni – zaapelował rektor Zimny.

aria

Lista laureatów

Lp.              

Imię i nazwisko               

Kierunek studiów                       

Tytuł pracy dyplomowej i promotor

1.

mgr inż. Rafał Bajdek                       

zarządzanie i inżynieria    produkcji                  

„Metodyka wdrażania systemów informatycznych w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych”

Promotor: dr hab. inż. Edward Pająk, prof. PWSZ w Koninie

2.

Marcin Białecki

informatyka

„Projekt i implementacja gry zręcznościowej 3D w środowisku Unity”

Promotor: dr Paweł Sobczak

3.

mgr Gracjan Jasiński

gospodarka i administracja publiczna

„System transportu publicznego w Koninie i gminach ościennych”

Promotor: dr hab. Artur Zimny, prof. PWSZ w Koninie

4.

Marek Drzewiecki

logistyka

„Równoważenie przepływu materiałów w systemie magazynowania na przykładzie centrum dystrybucji Geberit w Kole”

Promotor: dr Anna Lewandowska-Ciszek

5.

Magdalena Koziorowska

kosmetologia

„Theae Folium jako surowiec kosmetyczny”.

Promotor: dr Jerzy Jambor

6.

Natalia Zielińska

pedagogika

„Kształtowanie postaw prozdrowotnych w edukacji wczesnoszkolnej na przykładzie klasy III B Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Koninie”

Promotor: dr Marianna Styczyńska

7.

mgr Sebastian Skiba

zdrowie publiczne

„Burząc mury, wznosząc latawce… Praca socjoterapeutyczna jako forma zwalczania dyskryminacji na przykładzie młodzieży w wieku 11-17 lat”

Promotor: dr hab. Kinga Przybyszewska, prof. PWSZ w Koninie

8.

Emilia Olszewska

dietetyka

„Wpływ kawy i kofeiny na układ krążenia”

Promotor: dr n. farm. Agnieszka Saran-Jagodzińska

9.

Patryk Witkowski

bezpieczeństwo i systemy ochrony

„Bezpieczeństwo w transporcie osób i mienia”

Promotor: dr Kazimiera Król, prof. PWSZ w Koninie

10.

inż. Damian Jóźwiak

mechanik i budowa maszyn

„Projekt stanowiska do diagnostyki układu chłodzenia silników spalinowych”

Promotor: dr inż. Kamil Łodygowski

 

spotkanie Rektora z laureatami prac dyplomowych
laureaci najlepszych prac dyplomowych
spotkanie slaureatów najlepszych prac z Rektorem