fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

HySchools to podchodzący z Wielkiej Brytanii projekt, którego celem jest przekazywanie młodzieży szkolnej wiedzy na temat wodoru. Wśród koordynatorów jego polskiej wersji jest troje wykładowców PWSZ w Koninie.

Materiały edukacyjne przygotowała grupa specjalistów współpracujących z jednym z największych hubów czystej energii w Europie – Manchester Fuel Cell Innovation Centre (MFCIC), który jest ośrodkiem badawczo-rozwojowym Manchester Metropolitan University. HySchools (Hydrogen in Schools) miał wsparcie programu Erasmus i był koordynowany przez Unię Europejską. MFCIC stworzyło kilka wersji językowych całości programu. Jak czytamy na jego stronie: „Czysta, zielona energia staje się przyszłością całego świata. Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i odejście od paliw kopalnych to jeden z najważniejszych celów całej ludzkości. Wciąż jednak nasza powszechna wiedza o źródłach, działaniu i pochodzeniu zielonej energii, jest nikła i niewystarczająca. Dlatego właśnie powstało HySchools Polska – Edukacja Wodorowa”.

– To pierwsza w Polsce otwarta baza wiedzy o gospodarce wodorowej – mówi dr Paweł Sobczak z Katedry Nauk Technicznych PWSZ w Koninie, a w HySchools menedżer merytoryczny projektu. Znajdują się w niej autorskie prezentacje i lekcje o historii tego pierwiastka, jego dystrybucji, produkcji, technologii, ogniwach paliwowych, ich budowie, zastosowaniu, aspektach prawnych i ekonomicznych z nim związanych. Wszystko podzielone na 11 gotowych prezentacji oraz 11 konspektów z materiałami multimedialnymi i video. – To niesamowita dawka wiedzy dla nauczycieli, uczniów, entuzjastów i wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej. W pewnym sensie to rodzaj edukacyjnej wodorowej rewolucji, która ma zmienić Polskę i pomóc zrozumieć Polakom, czym jest wodór i gospodarka wodorowa. I to całkowicie bezpłatnie – podkreśla z entuzjazmem dr Sobczak. Jednocześnie apeluje: – Poszukujemy firm, osób, marek, które chciałyby stać się częścią tego wyjątkowego wydarzenia i naszym partnerem współtworzącym i rozwijającym projekt. Zapraszamy do współpracy, warto spróbować.

Strona, na której jest już prawie wszystko, co dotyczy polskiej wersji programu HySchools Polska – Edukacja Wodorowa, w tym prezentacje i konspekty gotowe do pobrania, to: https://hyschools.pl/

Kontakt na FB: https://www.facebook.com/Absence2K/posts/10159857942009917

aria

Hy School