fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

O książce artystycznej, jej znaczeniu dla twórców i odbiorców, i oczywiście o historii tego ponadczasowego medium mówić będzie prof. dr hab. Tomasz Wilmański. Wykład „Książka i co dalej” odbędzie 25 października w Bibliotece PWSZ w Koninie.

Książka artystyczna od lat stanowi ważne medium artystyczne w twórczości artystów sztuki współczesnej. – Dla zrozumienia fenomenu książki i wszystkich aspektów z niej wynikających, zarówno wizualnych, akustycznych, jak i mentalnych, problematyka wykładu będzie poruszała także historyczne spektrum rozwoju „myślenia książką”, jej znaczenia w rozwoju cywilizacji i sztuki, od wczesnych manuskryptów średniowiecznych, poprzez książki powstające w okresie tzw. Wielkiej Awangardy z początku XX wieku, po dzisiejsze dzieła książkowe – zapowiada jego autor. Prelekcji będzie towarzyszyć pokaz multimedialny – zdjęcia, filmy, utwory audio – prezentujący wiele interesujących przykładów dzieł artystów tworzących książki artystyczne, a także wynikającą z nich poezję wizualną i dźwiękową.

Prof. dr hab. Tomasz Wilmański jest kierownikiem Pracowni Książki Artystycznej na Wydziale Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W sztuce zajmuje się instalacją, wideo, rysunkiem, performance, a od końca lat 80-tych tworzy unikatowe książki artystyczne oraz poezję wizualną. Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach w Polsce i za granicą.

Początek spotkania o godz. 13.00.

Książka i co dalej