fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

– Coraz częstsza obecność dźwięku w sztuce współczesnej wymaga od kuratorów osobnego namysłu nad sposobami eksponowania prac o charakterze audytywnym, a także „ujarzmiania” dźwięku w przestrzeniach galerii – uważają organizatorzy kolejnej konferencji z cyklu „Słuchanie medium”. I zapraszają do udziału w niej.

Czwarta już ogólnopolska konferencja przygotowywana przez PWSZ w Koninie wspólnie z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu odbędzie online 5 listopada pod hasłem „Dźwięk w pozamuzycznych działaniach artystycznych, edukacyjnych i kuratorskich”. – Cel, który sobie stawiamy to zarysowanie możliwie szerokiego pola odniesień, pomocnego we wskazaniu i zrozumieniu przemian, które dokonują się we współczesnej sztuce i kulturze pod wpływem dźwięku i złącznych z nim sposobów słuchania – mówi Marcin Olejniczak, odpowiedzialny za organizację konferencji ze strony naszej uczelni. A dr hab. Tomasz Misiak, prof. UAP przybliża tematykę oczekiwanych wystąpień: – Chcielibyśmy, żeby teksty dotyczyły przede wszystkim historycznych i współczesnych strategii kuratorskich realizacji artystycznych, dla których istotną rolę odgrywa dźwięk i sprzężone z nim słuchanie, pozamuzycznych kontekstów dźwięku w sztuce współczesnej, tradycji i teraźniejszości sound artu, związkom ekologii dźwiękowej ze sztuką oraz praktyki edukacyjno-artystycznej opartej na słuchaniu, ale jesteśmy również otwarci na inne zagadnienia.

Organizatorzy listopadowego spotkania na MS Teams zachęcają również do publikacji swojego referatu jako artykułu w „Zeszytach Artystycznych” wydawanych przez Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu (20 pkt.). Szczegóły dotyczące publikacji: http://za.uap.edu.pl/?page_id=1309. Materiał powinien być przesłany w formie elektronicznej do 5 listopada 2021 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z dopiskiem: „Słuchanie medium – artykuł”.

Konferencja odbędzie się pod patronatem kwartalnika o muzyce współczesnej „Glissando”.

Więcej na stronie: https://www.ans.konin.pl/wszystkie-aktualnosci/9079-sluchanie-medium-dzwiek-w-pozamuzycznych-dzialaniach-artystycznych-edukacyjnych-i-kuratorskich

aria