fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

100-lecie działalności obchodzi w tym roku Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie. 1 października odbyła się z tej okazji uroczystość, podczas której życzenia w imieniu całej społeczności naszej uczelni złożył dr hab. Artur Zimny, prof. PWSZ w Koninie i jej rektor.

Jubileuszowe spotkanie odbyło się w Konińskim Domu Kultury. Widownię wypełnili goście, sponsorzy, nauczyciele, absolwenci, uczniowie i rodzice, a na scenie uczniowie przedstawili program artystyczny podsumowujący 100 lat działalności szkoły.

Jedna z najbardziej znanych szkół w Koninie i regionie, zwana nie tylko przez uczniów „Koperasem”, ma początek w 1921 roku, kiedy w budynku Szkoły Powszechnej przy ul. Kościelnej uruchomiono Kursy Dokształcające Rzemieślnicze. Własną siedzibę przy Alejach 1 Maja szkoła otrzymała w 1964 r., a imię Mikołaja Kopernika nadano jej 11 lat później. W 2002 r. placówka przyjęła nazwę Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika. Obecnie zajęcia odbywają się w dwóch budynkach – głównym, w którym mieszczą się klasy Liceum Profilowanego, Liceum Ogólnokształcącego i Technikum, oraz przy ul. Żeglarskiej, gdzie uczą się klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Oddziałami Integracyjnymi.

Zdjęcia: konin.naszemiasto.pl

100_lecie_kopernik
100_lecie_kopernik przemówienie dyrektora
100_lecie_kopernik wręczenie upominku przez Rektora