fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie jest nowym partnerem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Podpisana 1 października umowa mówi o podjęciu współpracy prowadzącej do uruchomienia studiów dualnych na czterech kierunkach.

Te kierunki to mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyka, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz logistyka. Dzięki temu porozumieniu ich studenci od II roku będą mieli jeden dzień w tygodniu zajęcia praktyczne w przedsiębiorstwie, a na III – jeden lub dwa dni. Ta nauka połączona z pracą będzie odpowiednio wynagradzana. W ramach zatrudnienia studenci będą w firmie wykonywali zadania mające na celu osiągnięcie efektów uczenia się przypisanych do kierunku studiów.

MZGOK w Koninie jest jedną z kilku najnowocześniejszych spalarni w Polsce. W jego strukturze działają Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, Zakład Mechanicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych i Dział ochrony środowiska i obsługi klienta. W 2020 roku otrzymał prestiżową nagrodę „EkoSymbol 2020”, m.in. za innowacje technologiczne, nowości i dbałość o myśl ekologiczną. Ostatnią nagrodą, jaka przypadła spółce jest statuetka Złotego Konia wręczona jej prezesowi Henrykowi Drzewieckiemu podczas 24. edycji Gali Biznesu w Koninie w kategorii „Eko-Firma”. 

W planach spółki jest uruchomienie biogazowni.

podpisanie umowy ze spółką miejską
podpisanie umowy z MZGOK
współpraca z MZGOK