fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

– Liczmy na korzyści po obu stronach – powiedzieli burmistrz Słupcy Michał Pyrzyk oraz rektor dr hab. Artur Zimny, prof. PWSZ w Koninie tuż po podpisaniu listu intencyjnego w sprawie wielopłaszczyznowej współpracy Gminy Miejskiej Słupca i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

W dokumencie podpisanym 24 września czytamy, że współpraca ma przyczyniać się do zrównoważonego rozwoju Miasta Słupcy i Wielkopolski Wschodniej. Burmistrz Michał Pyrzyk tak wyjaśnia, co mieści się pod tym ogólnym sformułowaniem. – Możliwość udziału w zajęciach, wykładach, warsztatach i konferencjach to duża korzyść dla naszych uczniów i nauczycieli, ale ta współpraca to promocja uczelni, na czym bardzo nam zależy. Bo to jest nasza uczelnia. Oddziałuje nie tylko w Koninie, ale na terenie całej Wielkopolski Wschodniej, a więc u nas także – podkreśla. Dodaje, że kształcenie w miejscowych uczelniach wiąże jej absolwentów z miastem, regionem. –  Jest to więc sposób na zatrzymanie wartościowej tkanki intelektualnej na miejscu. Bo to ona świadczy o rozwoju i sile regionu, w tym Słupcy i okolic. Chcemy, by studiowali na miejscu i tu zostawali – reasumuje.

– Dobrze mieć podobne spojrzenie, wspólny cel – mówi rektor Zimny – Od lat obserwujemy odpływ młodych ludzi do dużych ośrodków. Będziemy więc wspólnie zachęcać do studiowania w PWSZ w Koninie, i dbać, by znaleźli tu dobrą pracę i swoje miejsce do życia. To nasza misja – przypomina.

aria

 

podpisanie porozumienia z miastem Słupca
wspołpraca z burmistrzem w Słupcy
porozumienie uczelni z miastem Słupca