fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

– Mocnym punktem naszego związku jest to, że się wzajemnie rozumiemy, a nie rywalizujemy, i że korzystamy z wzajemnych doświadczeń – mówił podczas ostatniego posiedzenia Prezydium Rady Związku Wielkopolskich Publicznych Uczelni Zawodowych (ZWPUZ) jego przewodniczący – dr hab. Donat Mierzejewski, prof. PUSS i rektor Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile.

Przewodniczący przyznał, że choć szerokie zamierzenia na mijający rok akademicki popsuła pandemia, to jednak nie zmieniły się zasady współpracy w ramach związku. – Jest ważna i należy ją kontynuować – podkreślił. Dlatego obrady, po omówieniu działalności w roku akademickim 2020/2021 i bieżącego planu działania, poświęcono już przyszłości. Uczestnicy zdecydowali m.in., że od 1 września przewodniczącym ZWPUZ zostanie dr hab. Artur Zimny, prof. PWSZ w Koninie, natomiast zastępcą dr Janusz Poła, prof. PWSZ w Lesznie.

Posiedzenie odbyło się 18 i 19 czerwca w Pile. Uczestniczyli w nim rektorzy: PUSS oraz PWSZ-ów z Konina, Gniezna i Leszna.  

 

Zdjęcia: źródło PUSS w Pile

Władze Związku Wielkopolskich Publicznych Uczelni Zawodowych