fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Dwanaścioro sportowców reprezentowało naszą uczelnię w Finale Akademickich Mistrzostw Polski w Ergometrze Wioślarskim. Drużynowo panie zajęły w klasyfikacji PWSZ-ów czwarte, a panowie drugie miejsce.

W zawodach, które odbywały się 6 i 7 maja w Warszawie, w Centrum Sportu i Rekreacji UW, wystartowało blisko 460 studentek i studentów z 50 uczelni, podzielonych na dwie kategorie wagowe – kobiety do 61,5 kg i powyżej miernika, a mężczyźni do 75 kg i powyżej. Do pokonania był dystans 1000 m, co zajmowało zawodnikom od 2,29 do 4,27 min, a zawodniczkom od 3,26 do 5,10 min.

Naszą uczelnię reprezentowały cztery studentki oraz ośmiu studentów. Panie zostały sklasyfikowane w „drużynówce” na IV miejscu w klasyfikacji wyższych szkół zawodowych, zdobywając 46 punktów, co dało 29 miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Natomiast panowie w klasyfikacji wyższych szkół zawodowych zajęli II miejsce z 356,5 p. – tuż za PWSZ w Nysie, co uplasowało ich na 25 pozycji w klasyfikacji generalnej.

Mimo ograniczeń spowodowanych pandemią imprezie towarzyszyła świetna studencka atmosfera i wspaniała rywalizacja sportowa. Padło wiele życiowych rekordów, m.in. Piotr Paszek z II roku wychowania fizycznego poprawił swój czas dotychczasowy najlepszy czas z 3 min i 53 s na 3 min i 20 s, czyli o ponad 30 s.

– W dobie zmieniających się warunków, w jakich przychodzi trenować, chęć rywalizacji i bicia rekordów szczególnie tych życiowych pozostaje ta sama. Te mistrzostwa to udowodniły – mówi Robert Szymański, prezes Akademickiego Klubu Sportowego PWSZ w Koninie. I dodaje: – Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom uczelni, którzy w tych trudnych czasach zaangażowali się w nasze przygotowania.

Organizatorem spotkania był AZS Warszawa.

red.

AMP w Ergometrze Wioślarskim
AMP Polski w Ergometrze Wioślarskim
studenci na AMP w Ergometrze Wioślarskim