fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

– Proces umiędzynarodowienia kształcenia jest ważnym elementem naszej strategii, dlatego prowadzimy działania rekrutacyjno-promocyjne za wschodnią granicą, aby także młodzież z tej części Europy podjęła studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie – mówi jej rektor, dr hab. Artur Zimny, prof. PWSZ w Koninie. 

Dlatego uczelnia realizuje projekt „Study in Konin”, w ramach którego przygotowała stronę internetową www.studyinkonin.pl w trzech wersjach językowych: angielskiej, rosyjskiej oraz ukraińskiej, a także jest użytkownikiem rosyjskiego serwisu społecznościowego VKontakte https://vk.com/public200621493

Dzięki tym inicjatywom uczelnia promuje Konin za granicą jako miejsce otwarte na ludzi młodych, a zainteresowani studiami kandydaci, przede wszystkim z Białorusi i Ukrainy, mają dostęp do informacji na temat kierunków studiów, sposobu i terminów rekrutacji, opłat, a także procedury uznawania ich świadectw i innych dokumentów o wykształceniu. W razie wątpliwości uczelnia udziela indywidualnych odpowiedzi w wymienionych językach. 

Innym sposobem informowania cudzoziemców o tym, co i jak można studiować w PWSZ w Koninie były specjalne webinaria, które odbyły się 25 marca i 22 kwietnia z udziałem kilkudziesięciu uczniów szkół ponadpodstawowych z Ukrainy.

 

Otwarcie na Wschód prezentacja

Otwarcie na Wschód wydziały