fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Wprowadzanie urządzeń elektronicznych do przemysłu, nauki, i w zasadzie niemal wszystkich dziedzin życia to obecnie konieczność. W tej sprawie nasza uczelnia nie pozostaje w tyle.

Elektronizacja wymaga też wprowadzenia odpowiednich procedur. Pandemia oraz idące za nią zdalne nauczanie i praca miały wpływ na przyspieszenie tego procesu.

e-protokół egzaminu dyplomowego

PWSZ w Koninie na początku roku 2021 wprowadziła elektroniczny protokół egzaminu dyplomowego, który umożliwi komisji egzaminacyjnej sprawne przeprowadzenie zdalnego dyplomowania i przekazanie jego wyników dyplomowanym w realnym czasie. Taka procedura nie będzie wymagała przekazywania protokołów w formie papierowej – zatwierdzone elektronicznie będą dostępne w systemie Archiwum Prac Dyplomowych (APD).

e-obiegówka bez biegania

Karta potwierdzeń dla kończących studia, zwana potocznie obiegówką, również ma od tego toku akademickiego na naszej uczelni wersję elektroniczną.

Obiegówka to dokument, który pozwala zweryfikować czy student rozliczył się z uczelnią. Do tej pory każdy kandydat na absolwenta (choć nie tylko), nim pożegnał się z uczelnią i otrzymał dyplom, musiał odwiedzić kilkanaście miejsc i uzyskać tyle samo pieczątek i podpisów.

Od początku lutego uczelnia wprowadziła elektroniczną obiegówkę. Wystawia ją pracownik dziekanatu właściwego wydziału, a uzupełniają pracownicy poszczególnych jednostek, m.in. biblioteki, domów studenta, księgowości.

Wprowadzenie e-obiegówki nie wymaga osobistego udziału studenta jak to było dotychczas. Proces można śledzić po zalogowaniu na indywidualnym koncie w USOSweb.

e-legitymacja – osobista i wytrzymała

Elektroniczną formę mają od początku tego roku akademickiego także legitymacje służbowe dla wykładowców.

Elektroniczna legitymacja nauczyciela akademickiego (ELNA) ma postać plastikowej karty procesorowej z interfejsem i zastępuje dotychczasową – papierową. Jej ważność potwierdzana jest w układzie elektronicznym oraz przez umieszczenie w odpowiednim polu hologramu. Na wniosek zainteresowanych uczelnia wystawiła, od 1 października 2020 r., kilkanaście takich elektronicznych dokumentów. Tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, Biuro Kadr, Płac i Stypendiów zachęca do wymiany legitymacji.