fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Mobbing to zjawisko, które dotyczy przede wszystkim relacji w miejscu pracy, ale także w szkole i na uczelni, a jego ofiarami są bez wyjątku młodzi i starsi, kobiety i mężczyźni. Ludzie poddani tego rodzaju przemocy ponoszą ogromne koszty psychiczne, które bardzo często prowadzą do depresji.

Dr hab. Jakub Bartoszewski, prof. PWSZ w Koninie w wykładzie „Mobbing a depresja" omówi oba zjawiska, a przede wszystkim społeczno-kulturowe i osobowościowe uwarunkowania zachowań mobbingowych. Naświetli korelację między nękaniem w pracy a zaburzeniami depresyjnymi, ze wskazaniem na profilaktykę i terapię osób go doświadczających.

Profesor Jakub Bartoszewski jest wykładowcą Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych PWSZ w Koninie oraz pełnomocnikiem rektora ds. przeciwdziałania dyskryminacji. Specjalizuje się w filozofii przyrody nieożywionej oraz psychologii i psychoterapii. Jest autorem 150 publikacji o tej tematyce. Jest też kuratorem sądowym w sądzie karnym, psychoterapeutą psychoterapii skoncentrowanej na możliwości, terapeutą osób doświadczających przemocy w rodzinie.

Na wykład online, z cyklu „Czwartkowe spotkania z uczelnią", zapraszamy 29 kwietnia, początek o godz. 17.00. Link do wykładu http://bityl.pl/Qdvon

Następne wykłady pojawią się w kolejne czwartki, i tak aż do 17 czerwca, zawsze o tej samej godzinie. Wykłady transmitowane będą za pomocą platformy Microsoft Teams, zgodnie z harmonogramem spotkań. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału, a jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Odpowiedzi na nie, w zależności od prowadzącego i przebiegu spotkania, zostaną przekazane bezpośrednio po zakończeniu prelekcji, jeszcze podczas łączenia na Teamsie, lub po wykładzie, pisemnie, na adresy email, z których pytania wysłano.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału!
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie

 

Harmonogram