fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

– Najwięcej satysfakcji daje powrót pacjenta do zdrowia, ponieważ wtedy człowiek uświadamia sobie, że trud i wysiłek włożony w opiekę przyniósł sukces – mówi w rozmowie ze „Szkiełkiem” Maria Wróbel, naczelna pielęgniarka konińskiego szpitala wojewódzkiego. Wierzymy, że to zachęta dla młodych adeptek i adeptów tego trudnego i odpowiedzialnego zawodu i że nie zabraknie ich wśród chętnych na studia w PWSZ w Koninie. Zwłaszcza że od nowego roku akademickiego rusza Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej – nowoczesne i świetnie wyposażone, które pozwoli jeszcze lepiej niż dotychczas przygotować się do tego zawodu.

Poza tym polecamy rozmowy ze studentami, absolwentami i wykładowcami kierunków okołomedycznych, które są wiodącym wątkiem tego numeru, oraz relacje i zdjęcia z zajęć praktycznych dla przyszłych dietetyków, kosmetolożek i wuefistów. Jest i parę ciekawostek ze świata dawnej medycyny.

Nie zabrakło jak zwykle „raportów” z naukowych i nienaukowych przedsięwzięć studenckich, wyjazdów na Erasmusa, konferencji, seminariów i szkoleń, i oczywiście z postępów w nawiązywaniu nowych i ciekawych kooperacji z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Zapraszamy do czytania!

Kliknij w obrazek, aby pobrać wersję w formacie PDF.

Szkiełkiem i okiem wydanie marzec 2021