• Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Drugie miejsce w klasyfikacji wyższych szkół zawodowych zdobyli nasi studenci w Finale Akademickich Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim. – Ich start uważam za udany chwali swoich podopiecznych Robert Szymański, prezes KU AZS PWSZ w Koninie.

Zawody odbywały się od 28 lutego do 4 marca na stoku Harenda w Zakopanem. Mimo ograniczeń wynikających z pandemii w konkursie uczestniczyło 370 sportowców z 47 uczelni. Nasza siedmioosobowa reprezentacja brała udział w dwóch konkurencjach – slalomie oraz slalomie gigancie kobiet i mężczyzn. Mieliśmy drobne problemy z ukończeniem bardzo wymagających w tym roku tras, przez co nasze dwie zawodniczki nie zostały sklasyfikowane w „drużynówce”. Panom także zdarzało się nie ukończyć wyścigu – przyznaje prezes, ale jednocześnie z zadowoleniem podkreśla: – Mając na uwadze bardzo trudne warunki oraz świadomość poziomu umiejętności, uważam start naszych narciarzy za udany.

W grupie wyższych szkół zawodowych wyprzedziła nas Nysa, a tuż za nami uplasowało się Leszno. Finalnie drugie miejsce dało nam 30-tą, jak dotąd najwyższą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Podczas zawodów liczą się medale i nagrody, choć nie tylko. – Mimo ograniczeń spowodowanych pandemią imprezie towarzyszyła słoneczna pogoda i świetna studencka atmosfera. A wziąwszy pod uwagę urazowość tego sportu oraz ilość związanych z tym interwencji służb medycznych, cieszymy się, że wszyscy cali i zdrowi wróciliśmy do domów – tak nieco pozamerytorycznie podsumowuje udział w mistrzostwach Robert Szymański.

Organizatorem wydarzenia był AZS Warszawa przy współfinansowaniu Ministerstwa Sportu, natomiast głównym sponsorem Grupa Lotos.