fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Ziołolecznictwo to nie czary i gusła, a dyscyplina nauki, ważny dział farmakologii i medycyny. W zgłębianiu tej ciekawej i docenionej w ostatnich latach dziedziny studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu wesprze Sekcja Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Umowę w tej sprawie podpisano 19 lutego 2021 r.

Podobnie jak w przypadku współpracy z Martin Bauer Polska, Polskim Komitetem Zielarskim i Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, studenci będą mogli dzięki niej uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez członków stowarzyszenia, odbyć praktyki zawodowe w poznańskiej siedzibie sekcji, a pracownicy naukowi organizować wspólne projekty naukowo-badawcze. Poza tym pozwoli wprowadzić udoskonalenia w programach studiów prowadzonych przez WNoZ.

Sekcja Fitoterapii PTL zrzesza lekarzy i farmaceutów, dba również o ich specjalistyczne szkolenie. Prowadzi Zespół Ekspertów ds. Oceny Leków Pochodzenia Roślinnego i wydaje czasopismo „Postępy Fitoterapii”. Ponadto jej celem jest promowanie ziołolecznictwa i wspieranie badań naukowych w tym kierunku.

Ze strony uczelni umowę realizują Edyta Bielik, dziekan WNoZ, a ze strony SF PTL – dr n. med. Dariusz Szabela.

emes