fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Niemal 5 mln zł kosztowała modernizacja jednego z budynków Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Środki na inwestycję przy ul. Wyszyńskiego 35 pochodziły ze sprzedaży obligacji Skarbu Państwa, które uczelnia otrzymała w 2018 roku z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Modernizacja dotyczyła przede wszystkim ogrzewania i ocieplenia budynku. Po pierwsze zamontowano instalację fotowoltaiczną, ale również wymieniono zewnętrzną stolarkę okienną i drzwiową, wymieniono pokrycie dachowe, a przy tym wyremontowano kominy wentylacyjne. Gruntownie odnowiono także II piętro budynku, łazienki na wszystkich kondygnacjach, wewnętrzne hydranty, zainstalowano zewnętrzną windę oraz systemy oddymiania głównej klatki schodowej i kontroli dostępu do pomieszczeń. Oczywiście odświeżono także elewację.

Trwająca od lipca 2020 roku do stycznia tego roku inwestycja kapitalnie poprawiła stan techniczny budynku oraz warunki prowadzenia zajęć. Dzięki niej budynek przez długie lata służyć będzie nie tylko społeczności akademickiej i uczelni, ale i mieszkańcom Konina.

pwsz_w_koninie_1
pwsz_w_koninie_3
pwsz_w_koninie_6