fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

„Dylematy w funkcjonowaniu systemów transportowych” był tematem przewodnim seminarium naukowo-dydaktycznego, które zorganizowano z inicjatywy Katedry Nauk Ekonomicznych.

Pierwsze wystąpienie dotyczyło problematyki zabezpieczania ładunków w transporcie samochodowym, jego autorem był Sylwester Nadolski z konińskiego oddziału Inspektoratu Transportu Drogowego. Następnie dr Stanisław Ejdys, ceniony praktyk i wykładowca naszej uczelni, przedstawił problematykę optymalizacji transportu miejskiego. Szczególną uwagę zwrócił na trudności w osiąganiu kompromisu między stronami umowy o przewozie. Jako ostatnia wystąpiła Beata Kanecka (absolwentka logistyki, obecnie studentka zarządzania i inżynierii produkcji). Swoją prelekcję poświęciła przepisom regulującym czas pracy kierowców. Najciekawszym elementem wystąpienia była prezentacja praktycznej metody obliczania czasu pracy w zależności od długości trasy.

Seminarium odbyło się 20 stycznia i zgromadziło przed ekranami komputerów ponad 90 osób. W nadchodzącym semestrze planowane są kolejne spotkania związane z praktycznymi aspektami logistyki. Mamy nadzieję, że będzie można je już przeprowadzić na uczelni.

seminarium „Dylematy w funkcjonowaniu systemów transportowych”
slajd z seminarium „Dylematy w funkcjonowaniu systemów transportowych”
Seminarium online „Dylematy w funkcjonowaniu systemów transportowych”