fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Z logistyką miejską mamy właściwie do czynienia od powstania pierwszych osiedli ludzkich, a potem miast. Tyle że wtedy nie znano takiego pojęcia. Dziś to dziedzina, która ciągle staje przed nowymi wyzwaniami i szuka nowych rozwiązań.

I temu poświęcony był wykład „Wybrane rozwiązania w logistyce miejskiej”, który dla uczniów Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie przygotował dr Waldemar Gulczyński z Katedry Nauk Ekonomicznych PWSZ w Koninie. Rzecz dotyczyła komunikacji miejskiej i jej wpływu na poczucie komfortu życia w mieście.

Dr Gulczyński na przykładzie zasady samonapędzającego się koła pokazał m.in. do czego prowadzi nadmierny wzrost użycia prywatnych samochodów. Otóż następuje wtedy rozproszenie obszarów mieszkaniowych i ograniczenie transportu publicznego, a to znów generuje dodatkowe użycie samochodów prywatnych, a za nim dalsze rozproszenie obszarów mieszkaniowych i tak, no właśnie, w koło.

Jakich rozwiązań należy więc użyć, by to zmienić? Prezentuje je poniższy skan z prezentacji do wykładu dr. Gulczyńskiego.

aria

„Wybrane rozwiązania w logistyce miejskiej” slajd z wykładu
 
 

wykład dla uczniów „Wybrane rozwiązania w logistyce miejskiej”