fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

„Podaruj serce na święta Bożego Narodzenia!” –  to hasło akcji charytatywnej, do udziału w której zaprasza Samorząd Studencki PWSZ w Koninie. Swoją akcją wspiera Dom Dziecka w Pleszewie.

– Liczymy na Wasze szlachetne serca – apelują do studentów i pracowników PWSZ w Koninie członkowie samorządu i zachęcają, by oprócz serca, dać dzieciom rzeczy przyziemne, bez których każdemu trudno żyć.

Według prowadzących Dom Dziecka w Pleszewie najbardziej potrzebne są artykuły żywnościowe z długą datą ważności, a więc mąka, cukier, galaretka, budyń, nutella, płatki śniadaniowe, kakao, herbaty, konserwy rybne i mięsne. Poza tym przybory szkolne i odzież, szczególnie bielizna dla dzieci (9-19 lat), piżamy dla chłopców (8-20 lat) i dziewczynek (12-19 lat) oraz skarpetki.

Przydałby się również mikser i suszarki i szczotki do włosów, a także artykuły chemiczne jak proszki i płyny do prania, kosmetyki codziennego użytku (szampon, żele do mycia i balsamy do ciała itp.). Dzieciakom można też przekazywać sprzęt sportowy, a i ozdoby oraz lampki choinkowe sprawią im przyjemność.

Dom Dziecka w Pleszewie ma długą historię, bowiem powstał w 1872 roku, a więc prawie 150 lat temu, kiedy to ordynat Antoni Taczanowski przekazał pod kościelny dozór gmach szpitala, ufundowany sześć lat wcześniej przez hr. Alfonsa Taczanowskiego, by urządzić w nim ochronkę dla sierot.

Dziś prowadzi je Pleszewskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci o Szczególnych Potrzebach Opiekuńczych „DOM”, które swoją misję opatrzyło hasłem „Pomóżmy dzieciom dziś, bo jutro może być za późno”. Przyłączmy się do niego!

Zachęcamy do udziału w zbiórce, która potrwa do 20 grudnia 2020 r. Dary dla małych i trochę większych mieszkańców domu dziecka można zostawiać w kartonach, które znajdują przy uczelnianych dyżurkach w budynkach przy ulicy Przyjaźni 1 i Popiełuszki 4.

aria

„Podaruj serce na święta Bożego Narodzenia!” –  to hasło akcji charytatywnej