fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

„Mens sana in corpore sano” – powiedział Juwenalis, starorzymski poeta, co oznacza mniej więcej „W zdrowym ciele zdrowy duch”, a właściwie „umysł”. Nie wiemy, czy Juwenalis ćwiczył lub uprawiał jakiś sport, ale my – ćwiczmy! Można do tego wykorzystać m.in. uczelnianą siłownię, która w nowej odsłonie ruszy jak tylko koronawirus zacznie ustępować.

W siłowni, która, przypominamy, mieści się w piwnicach budynku PWSZ przy Przyjaźni 1, w ostatnim czasie ustawiono nowe bieżnie, orbitreki, ławki do wyciskania, różnego rodzaju wyciągi i wiele innych przyrządów służących do stacjonarnego podnoszenia kondycji fizycznej. Zanim będziemy mogli z niej skorzystać, zachęcamy do obejrzenia, na razie na zdjęciach, jej wyposażenia.

Poza tym namawiamy do uprawiania aktywności fizycznej, być może z mniejszym rozmachem, bo w domu albo na wolnym powietrzu z dala od ludzi, ale jednak. Nie od dziś bowiem wiadomo, że poprawia pamięć, koncentrację, podnosi odporność na stres, dodaje pewności siebie, zapobiega depresji, obniża zagrożenie chorobami układu krążenia, dodaje energii, poprawia wygląd zewnętrzny, usprawnia układ trawienia, wzmacnia układ kostno-stawowy i przedłuża życie.

Jak tylko stanie się to możliwe, siłownia będzie uruchomiona, o czym natychmiast Państwa zawiadomimy.

aria

silownia PWSZ w Koninie po remoncie
siłownia uczelniana
siłownia po remoncie