fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Dr hab. Dariusz Surowik, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, został przewodniczącym Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych. Natomiast na skarbnika wybrano dr. hab. Artura Zimnego, rektora PWSZ w Koninie.

Konferencja Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych (KRePUZ) zrzesza obecnie 32 rektorów tego typu szkół. Ma na celu ich współpracę, dbanie o ich interesy i reprezentację w środowisku szkolnictwa wyższego w kraju i za granicą.

Dr hab. Dariusz Surowik, w wypowiedzi zamieszczonej na stronie internetowej uczelni, którą kieruje, potwierdził kontynuację tego programu, choć w nowym wymiarze: – Zamierzam podjąć współpracę z konferencjami rektorów zagranicznych uczelni. Równie ważnym elementem będzie uzyskanie przez Konferencję Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych przedstawicielstwa w Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Będziemy także dążyć do tego, aby Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uruchomiło odrębną ścieżkę grantową dedykowaną wyłącznie publicznym uczelniom zawodowym, co było zresztą jednym z silnych, ale niestety niezrealizowanych, postulatów reformy szkolnictwa wyższego i nauki. Celem tej kadencji będzie dążenie do tego, aby uzyskać większą widoczność w przestrzeni społecznej, gospodarczej i naukowej.

Natomiast w podsumowaniu ubiegłej kadencji, w której był jednym z zastępców przewodniczącego, podkreślił, że jej wielkim sukcesem było wpisanie KRePUZ do Ustawy 2.0 jako organu doradczego ministra. – Dało to nam, rektorom publicznych uczelni zawodowych, nową płaszczyznę do podjęcia dialogu w ogólnokrajowej debacie o przyszłości polskiej nauki i szkolnictwa wyższego. Jako Konferencja, jesteśmy obecnie partnerem wobec Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich – dodał dr hab. Dariusz Surowik.

Nowego przewodniczącego w działaniach kadencji na lata 2020-2024 wspierać będą jako wiceprzewodniczący dr hab. Maciej Słodki (MUP w Płocku) oraz dr hab. Donat Mierzejewski (PUSS w Pile). Jak już podaliśmy wcześniej, skarbnikiem został dr hab. Artur Zimny, natomiast członkami prezydium dr Sonia Grychtoł (MUP w Oświęcimiu), dr hab. inż. Mariusz Cygnar (PWSZ w Nowym Sączu) i dr Robert Musiałkiewicz (PUZ we Włocławku).

Wybory odbyły się 26 sierpnia.

aria

https://www.pwsip.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/1221-rektor-pwsiip-przewodniczacym-krepuz