fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Tegoroczne absolutoria odbyły się 25 i 26 lipca. W sobotę 25 lipca z Uczelnią pożegnali się studenci ostatnich lat kierunków: dietetyka i wychowanie fizyczne (Wydział Nauk o Zdrowiu) oraz filologia, bezpieczeństwo wewnętrzne i pedagogika (Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych). Z kolei w niedzielę 26 lipca – kosmetologia i pielęgniarstwo (Wydział Nauk o Zdrowiu), finanse i rachunkowość, logistyka, energetyka, mechanika i budowa maszyn oraz zarządzanie i inżynieria produkcji (Wydział Nauk Ekonomicznych i Technicznych).

Udzielenie absolutorium jest wyjątkowym momentem dla władz Uczelni, kadry dydaktycznej, ale przede wszystkim dla samych absolwentów i ich rodzin. To długo wyczekiwana i podniosła chwila, zwieńczenie wielu lat nauki, która wywołuje sporo emocji, wzruszeń i wspomnień.

W absolutoriach uczestniczył rektor PWSZ w Koninie prof. Mirosław Pawlak, który dziękował absolwentom, że kilka lat temu zdecydowali się podjąć studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie, złożył gratulacje z okazji ich ukończenia oraz życzył dalszych sukcesów. Absolwentom pogratulowali również dziekani wydziałów.

Podczas uroczystości studenci ubrani w togi i birety odebrali karty absolutoryjne. Wręczone zostały także wyróżnienia i nagrody rektora PWSZ w Koninie dla najlepszych absolwentów za osiągnięcie najwyższych wyników w okresie studiów oraz za znaczącą aktywność w działalności na rzecz Uczelni. Nagrody dla najlepszych studentów przyznali również prezydent Konina oraz starosta koniński.

Absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie od 2010 roku aktywnie uczestniczą w wypełnianiu misji spełniania marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. W tym roku absolwenci ponownie postanowili zamienić kwiaty na radość podopiecznych Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. Podziękowania absolwentom złożyli przedstawiciele Fundacji, obecni na wszystkich absolutoriach.

Nie zabrakło również podziękowań od absolwentów dla wszystkich, którzy wspierali ich na drodze do tego sukcesu. Na zakończenie studenci przyrzekali z godnością oznajmiać, że są absolwentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Naszym absolwentom życzymy wielu sukcesów oraz spełnienia przyszłych planów!

AM

 

Nadeszły absolutoria
absolutoria
alsolutoria 2020