Dr hab. Artur Zimny, prof. PWSZ w Koninie, obecny prorektor ds. kształcenia, będzie od września rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Zastąpi na tym stanowisku prof. dr. hab. Mirosława Pawlaka, który kieruje Uczelnią od 2011 roku.
Wybory w PWSZ w Koninie odbyły się w dniu 16 czerwca br. Dr hab. Artur Zimy, prof. PWSZ, był jedynym kandydatem ubiegającym się o fotel rektora. 20-osobowe Kolegium Elektorów Uczelni jednogłośnie powierzyło mu misję kierowania PWSZ w Koninie w latach 2020-2024.
Dr hab. Artur Zimny, prof. PWSZ, jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie (licencjat w zakresie finansów i zarządzania organizacjami, 2002) i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (magister w zakresie gospodarki przestrzennej, 2003). W 2007 roku uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych (Akademia Ekonomiczna w Poznaniu), a w 2018 roku stopień doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia (Uniwersytet w Białymstoku).
Od 17 lat jest pracownikiem PWSZ w Koninie, w której uzyskał kolejne stopnie awansu zawodowego – pracę rozpoczynał jako pracownik administracyjny zatrudniony na stanowisku referenta ds. promocji, a obecnie jest nauczycielem akademickim zatrudnionym na stanowisku profesora uczelni. W latach 2009-2015 pełnił funkcję pełnomocnika rektora ds. studiów podyplomowych, w latach 2011-2015 funkcję dziekana wydziału, a od 2015 roku jest prorektorem ds. kształcenia w PWSZ w Koninie. Ponadto w latach 2006-2013 współpracował z Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie jako wizytator szkoleń, kursów trenerskich i studiów podyplomowych współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego, a w latach 2015-2018 był członkiem Rady Konsultacyjnej ds. Gospodarczych przy Prezydencie Miasta Konina. Obecnie jest członkiem Rady Konińskiej Izby Gospodarczej (od 2015 roku).
Jego zainteresowania naukowe obejmują problematykę rozwoju społeczno-gospodarczego i rozwoju zrównoważonego, inwestycji i gospodarki finansowej jednostek samorządu terytorialnego oraz funkcjonowania instytucji szkolnictwa wyższego. Jest autorem lub współautorem ponad 100 publikacji naukowych, w tym monografii pt. „Publiczne uczelnie zawodowe w procesie rozwoju społeczno-gospodarczego w Polsce”, w której podjęta została próba określenia znaczenia publicznych uczelni zawodowych w procesie rozwoju społeczno-gospodarczego na szczeblu regionalnym i lokalnym, a nade wszystko zaprezentowane zostały modele funkcjonowania omawianych szkół wyższych, zmierzające do wzmocnienia ich roli w rozwoju miast, powiatów i podregionów, na terenie których są zlokalizowane.
Za działalność na rzecz Uczelni, miasta Konina i subregionu konińskiego został wyróżniony Medalem PWSZ w Koninie (2012), Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Miasta Konina” (2014) oraz Brązowym Krzyżem Zasługi (2019).
Odwiedź nas: Facebook YouTube Instagram Tik-Tok
Spis pracowników