fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Dom Pomocy Społecznej w Strzałkowie jak wszystkie tego typu placówki w „czasach zarazy” jest w bardzo trudnym położeniu. Dlatego zarządzający, pracownicy i wolontariusze, wśród których są pracownicy i studenci PWSZ w Koninie, proszą o pomoc finansową.

W DPS w Strzałkowie mieszka 130 dorosłych mężczyzn z niepełnosprawnością intelektualną. U większości zdiagnozowano zaburzenia lub choroby psychiczne oraz przewlekłe choroby somatyczne. Wielu jest też niepełnosprawnych fizycznie, poruszają się na wózkach inwalidzkich. Najstarszy mieszkaniec ma 90 lat.

W związku z epidemią mieszkańcy nie mogą opuszczać placówki, nikt nie może ich odwiedzać. Zawieszono usługi realizowane przez podmioty zewnętrzne, tj. zajęcia rehabilitacyjne, usługi fryzjerskie, nawet posługę duszpasterską. Przyjmowane są wyłącznie dostawy koniecznych artykułów spożywczych oraz przemysłowych. ‒ Jednak dostęp do niezbędnych środków higieny osobistej jest bardzo utrudniony. Hurtownie często nie mają płynów dezynfekcyjnych czy rękawic jednorazowych. Jeśli pojawia się możliwość ich zakupu, ceny okazują się 500-600% wyższe od wyjściowych ‒ opowiada Artur Cygan, dyrektor DPS w Strzałkowie. ‒ Od początku tej dramatycznej sytuacji spotykamy się z życzliwością osób prywatnych oraz instytucji, które wspierają nas i przekazują własnoręcznie wykonane maseczki ochronne, produkty żywnościowe lub środki finansowe. Jesteśmy im bardzo wdzięczni ‒ dodaje. I zapewnia: ‒ To, na co mamy wpływ, co zależy od nas, wykonujemy najlepiej jak potrafimy, wszystko z myślą o zdrowiu i życiu mieszkańców i pracowników domu. Mamy nadzieję, że nam się uda.

Darczyńcy mogą przekazywać wsparcie finansowe na konto działającego przy DPS w Strzałkowie Towarzystwa Sportowo-Kulturalnego Gramy Dalej z dopiskiem „antywirus”. Pomoc ta przeznaczona będzie na zakup środków ochrony indywidualnej oraz artykułów niezbędnych do funkcjonowania w tym jakże trudnym dla wszystkich okresie.

TSK Gramy Dalej, Strzałkowo, ul. Pułaskiego 1, 62-420 Strzałkowo Nr konta: 97 8543 0000 2001 1008 4228 0001

Logo stow  dps strzałkowo