fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

W związku z rosnącym zagrożeniem zakażeniem koronawirusem w Polsce, podjąłem decyzję o wdrożeniu następujących działań ograniczających ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa w Uczelni:

1) zawieszenie wszystkich zajęć dydaktycznych (w tym egzaminów) prowadzonych w Uczelni na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych i podyplomowych w okresie od 11 marca 2020 r. do 25 marca 2020r.;

2) zalecenie prowadzenia, w miarę możliwości, wykładów i zajęć w systemie online (e-learning) – szczegółowe wytyczne w tym zakresie zostaną określone odrębnym komunikatem rektora;

3) odwołanie wszystkich wydarzeń kulturalnych, sportowych, naukowych i dydaktycznych organizowanych przez Uczelnię;

4) zakaz organizowania zgromadzeń na terenie Uczelni oraz przeprowadzania imprez o charakterze masowym;

5) zawieszenie wynajmu obiektów Uczelni podmiotom trzecim w celu organizacji wydarzeń i imprez o charakterze masowym;

6) zalecenie ograniczenia do niezbędnego minimum wyjazdów służbowych, udziału w konferencjach krajowych i międzynarodowych, mobilności międzynarodowej pracowników, studentów i gości;

7) wstrzymanie zakwaterowania nowych osób w Domach Studenckich oraz wprowadzenie zakazu odwiedzin przez gości zewnętrznych;

8) zamknięcie Biblioteki Uczelnianej dla studentów i osób z zewnątrz; korzystanie z Biblioteki przez pracowników Uczelni możliwe jest wyłącznie w celu prowadzenia działalności naukowej. Wyjątkowo zezwala się studentom na skorzystanie z Biblioteki do końca tygodnia wyłącznie w celu skorzystania z wypożyczalni.

Administracja Uczelni będzie funkcjonowała bez zmian, ale zalecam ograniczenie do niezbędnego minimum kontaktów bezpośrednich w pracy.

Osoby podróżujące uprzejmie proszę o zachowanie wzmożonej czujności podczas wyjazdów i monitorowanie swojego stanu zdrowia po przyjeździe.

Pracowników i studentów zobowiązuję przekazywać niezwłocznie informacje o podejrzeniu zachorowania wywołanego koronawirusem do Biura Rektora na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zachęcam do dokładnego zapoznania się z zarządzeniem wydanym dzisiaj w powyższych sprawach – Zarządzenie Rektora PWSZ w Koninie z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie działań związanych z zapobieganiem i przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie.

W dalszym ciągu apeluję o racjonalne zachowanie i stosowanie się do zaleceń służb państwowych, przy jednoczesnym nieuleganiu zbiorowej panice.

Apeluję, w szczególności do studentów, o nietraktowanie zawieszenia zajęć za czas wolny od zajęć dydaktycznych. Jednocześnie proszę o ograniczenie do niezbędnego minimum podróży i kontaktów z innymi, przebywania w dużych skupiskach ludzkich.

Ponadto uprzejmie informuję, że w związku z zamknięciem z powodu koronawirusa żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, rodzicom lub opiekunom prawnym dzieci poniżej 8 roku życia przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy na czas opieki nad dzieckiem. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom łącznie przez 14 dni. Wzór oświadczenia dostępny jest na stronie internetowej Uczelni https://www.ans.konin.pl/dokumenty-do-pobrania.

prof. Mirosław Pawlak
Rektor PWSZ w Koninie