fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png


W imieniu prof. Mirosława Pawlaka, rektora PWSZ w Koninie, dr Jerzy Jasiński, prorektor ds. kształcenia, 13 października wziął udział w podsumowaniu IX Przystanku PaT. PWSZ jest  współpartnerem tego projektu ‒ kilka miesięcy temu rektor podpisał Deklarację Akademicką dotyczącą współdziałania uczelni na rzecz ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań. 
 
Program edukacyjny „Profilaktyka a Ty” (PaT), realizowany od 2006 r., jest częścią rządowego programu „Bezpieczniej razem”. Promuje modę na życie bez uzależnień, profilaktykę rówieśniczą i działa na rzecz destygmatyzacji młodzieży wykluczonej lub środowiskowo zaniedbanej.

W PaT uczestniczy obecnie kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi. Kilka razy w roku zbierają się w różnych miejscach Polski na większych lub mniejszych „Przystankach”. Ostatnio w Koninie na przełomie czerwca i lipca tego roku.
Uczelnia udostępniła wówczas uczestnikom projektu nie tylko aulę w CW-D, ale i inne pomieszczenia, by mogli uczestniczyć w kilkudniowych warsztatach i kursach, m.in. literackich, kabaretowych, hip-hopowych, beatboxowych, filmowych, dziennikarskich, aktorskich, lalkarskich, krótkofalarskich, samoobrony, wiedzy o policji i wielu innych.
aria

zdjęcia: Beata Pieczyńska, Konin Nasze Miasto