fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png


 
Prof. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie i anglista, wziął udział w konferencji Stowarzyszenia Akademickich Ośrodków Nauczania Języków Obcych ‒ SERMO. Tematem przewodnim spotkania było hasło „Języki specjalistyczne – dziś i jutro”.
 
25 października uczestnicy, zebrani na terenie Politechniki Poznańskiej, czas poświęcili uroczystemu zakończeniu kadencji 2010/2014 zarządu stowarzyszenia i wyborowi nowych władz. Po południu rozmawiali m.in. o roli SERMO w Polsce i zagranicą, przedstawili także propozycje seminariów oraz warsztatów 2014/15.
Natomiast 26 października o wyzwaniach stojących przed autorem podręcznika do nauki języka specjalistycznego mówiła Urszula Kamińska z Politechniki Gdańskiej, a o narzędziach rozpoznawania poziomów biegłości językowej w ćwiczeniach związanych z umiejętnością mówienia i pisania w języku obcym wykład przedstawiły Dorota Żarnowska i Barbara Sawicka z Politechniki Poznańskiej.
Referaty przedstawili też goście: Duncan Christelow z Cambridge University ‒ “Blended learning – Cambridge solutions for universities” oraz Martin Beck z Mondiale Testing ‒ “Wie spezifisch können wir werden? Der Lerner als Quelle für den spezifischen Fachsprachenunterricht”
 
aria