fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png


Prof. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie, wziął udział w prezentacji poradnika dotyczącego wykorzystania funduszy z programu „Horyzont 2020”, która odbyła się na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. „Horyzont 2020” to program finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej.
 
Budżet tego największego w historii programu związanego z dotowaniem nauki wynosi prawie 80 mld euro. Ma za zadanie stworzyć spójny system finansowania innowacji naukowej: od koncepcji, poprzez etap badań, aż po wdrożenie nowych rozwiązań, produktów lub technologii.  

Program „Horyzont 2020” dotyczy lat 2014‒2020. Skupia wszystkie istniejące fundusze unijne na badania naukowe i innowacje i będzie kluczowym narzędziem wykorzystywanym do realizacji inicjatywy przewodniej ‒ „Unia innowacji”, a także realizacji zobowiązań podjętych w ramach tego przedsięwzięcia.

W Poznaniu pierwszy bezpłatny i kompleksowy poradnik poświęcony wykorzystaniu środków z tego programu przedstawiono z inicjatywy Krystyny Łybackiej, posłanki do Parlamentu Europejskiego i prof. Bronisława Marciniaka, rektora UAM.
 
aria