fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony     
 
Ideą Akademii Młodej Przedsiębiorczości jest organizowanie bezpłatnych szkoleń pozwalających nabyć studentom PWSZ w Koninie praktyczne umiejętności zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Projekt jest realizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koninie oraz Konińską Izbę Gospodarczą we współpracy z lokalnymi instytucjami i firmami.

Adresowany jest do studentów II i III roku PWSZ w Koninie. Uczestnicy każdej edycji otrzymują dyplom wystawiany wspólnie przez Konińską Izbę Gospodarczą i PWSZ w Koninie. Szkolenia prowadzą przedstawiciele lokalnych instytucji i firm, np. Powiatowego Urzędu Pracy w Koninie, Urzędu Miejskiego w Koninie, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego w Koninie, banku komercyjnego, Konińskiej Izby Gospodarczej, samorządu terytorialnego oraz różnych przedsiębiorców.
 
Zajęcia w tej edycji trwać będą przez cały listopad i grudzień. Pierwsze poprowadził 3 listopada Wiktor Ruminkiewicz z firmy doradczej WR consulting, który mówił o tym, jak kreatywnie podejść do własnego biznesu i wypracować skuteczne rozwiązania marketingowe. Uświadomił młodym ludziom jak ważny jest dobry pomysł na biznes i jakie działania należy podejmować, by utrzymać się na rynku. Mówił także o motywowaniu się, planowaniu i osiąganiu własnych celów oraz generowaniu kreatywnych pomysłów.

Program dalszych szkoleń przewiduje, oprócz zagadnień formalnych (Urząd Skarbowy, ZUS, Urząd Pracy), ogromną porcję wiedzy praktycznej. Przedstawiciele lokalnych instytucji i banków opowiedzą o możliwościach finansowania przedsięwzięć ze środków europejskich, państwowych oraz kredytach bankowych.

D.W.