fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony


Mikołajki pod nazwą „Świąteczne harce” dla dzieci z rodzinnej pieczy zastępczej z powiatu konińskiego odbędą się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. Będzie choinka, będzie św. Mikołaj z paczkami i dużo wspólnej zabawy.
 
To spotkanie dla pół setki dzieci i ich opiekunów odbędzie się 18 grudnia w auli przy ul. Przyjaźni. Dla najmłodszych będzie malowanie twarzy, a dla młodzieży zumba, mówi Margarita Jaszczak ze Studenckiego Koło Naukowego „Pegaz”. Będzie również kawa, herbata, ciasto oraz kanapki dla rodziców, opiekunów i dzieci  dodaje. Inne planowane zabawy to przygotowywanie kartek oraz ozdób świątecznych, które dzieci same zawieszą na choince. A później przyjdzie Mikołaj i to z paczkami, ale to nie wszystko, co mamy w planie zapowiada Margarita.

Imprezę organizują: Studenckie Koło Naukowe „Pegaz”, Samorząd Studentów PWSZ, PCPR w Koninie oraz studenci pracy socjalnej-wolontariusze działający na rzecz dziecka i rodziny. Wspierają patroni: Koniński Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej i Stowarzyszenie na Rzecz Spółdzielni Socjalnych, a także sponsorzy: Specjalistyczna Przychodnia Ginekologiczna przy ul. Spółdzielców 46/9p, Pan-Trans  usługi transportowe,  Żak Smak, Gospodarstwo Sadownicze Konsad, SKN „Wizja” oraz Foto Sypniewski, Zakład Aktywizacji Zawodowej z Posady, Środowiskowy Dom Samopomocy w Koninie im. dr. Piotra Janaszka.
 
 
aria