fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Wykład o Szkocji dla klasy patronackiej I Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Koninie, przygotowany przez studentów oraz wykładowców PWSZ, odbył się  2 lutego.

Prezentacja i wykład na temat geografii, historii oraz tradycji i tożsamosci kulturowej Szkotów, miały pomóc uczniom w przygotowaniu się do kolejnego etapu konkursu "Liga angielska“.

Prelegentkami były studentki I roku filologii angielskiej, Daiana Majdecka i Monika Zielińska, wsparcie techniczne zapewniała studentka tego samego roku, Paulina Kolińska. Prezentację przygotowała Ewa Konieczna, wykładowca PWSZ w Koninie (Katedra Flologii) we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym „Cooltura“, naukowo wspomógł dr Bartosz Wolski.

Studenci zaproponowali uczniom I LO  udział w krótkim quizie z wiedzy o Szkocji, opracowanym przez Daianę Majdecką. Nie zabrakło pytań o historię i kulturę Szkotów.

Dodatkowo, na stronie Facebooka SKN „Cooltura“ przygotowano dla uczniów zbiór podstawowych informacji o Szkocji. W wykładzie i prezentacji wzięły tez udział nauczycielki języka angielskiego z I Liceum,  Edyta Jagiełło-Karpińska i  Magdalena Siwińska, ktora jest  koordynatorem programu „klasa patronackiej“.

 
Ewa Konieczna

Katedra Filologii

zdjęcia: I LO w Koninie
23660_dsc00256
23661_dsc00258
23662_dsc00262
23659_dsc00252