fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Dorota Kaźmierczak, wykładowca w Zakładzie Pracy Socjalnej (Katedra Pedagogiki i Pracy Socjalnej), została odznaczona przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim 21 listopada 2014 r. Okazją do wręczenia odznaczeń państwowych osobom zasłużonym w działalności na rzecz pomocy społecznej był Dzień Pracownika Socjalnego, który był obchodzony pod hasłem „25 lat pomocy społecznej w Wolnej Polsce”.

Podczas uroczystości Prezydent Komorowski podkreślał, że za każdym odznaczeniem kryją się ludzie, a czasami całe środowiska, które czynią bardzo wiele dobrego i dziękował za wszystkie zasługi, które czynią Polskę lepszą. – Ludzkie problemy nie zawsze można rozwiązać, ale zawsze można trochę pomóc. – Jesteście pośrednikami między ludźmi w najtrudniejszej sytuacji a państwem – mówił Prezydent.

W uroczystości uczestniczyli minister w KPPR Irena Wóycicka, doradca prezydenta Joanna Staręga-Piasek, a także minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, parlamentarzyści i przedstawiciele organizacji rządowych i samorządowych.

Dorota Kaźmierczak z PWSZ w Koninie jest związana niemal od początku istnienia uczelni. W latach 2004−2012 była wicedyrektorem Instytutu Pracy Socjalnej. Wykłada przedmioty metodyczne z pracy socjalnej, m.in. metodykę opiekuńczo-wychowawczą w pieczy zastępczej, podstawy resocjalizacji, projekt socjalny w psychiatrii środowiskowej. Poza tym pełni funkcję kierownika Zespołu ds. Pieczy Zastępczej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Jest także czynnym kuratorem społecznym dla dorosłych w Sądzie Rejonowym w Koninie.
iwa
Działalność społeczna doceniona 1


Działalność społeczna doceniona 2