fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Budżet obywatelski to część budżetu miasta o wydaniu której decydują mieszkańcy. W Koninie do wydania jest 2 mln zł. Po raz pierwszy KBO w Koninie uchwalono rok temu.

Dzięki udziałowi w budowaniu budżetu partycypacyjnego wzrasta zaufanie między mieszkańcami a władzą, a także zaangażowanie w sprawy miasta. Wniosek do KBO może złożyć każdy osoba dorosła, a za zgodą opiekuna młodsza, która mieszka bądź jest , poprzez pracę czy edukację, związana z miastem. Pierwszy etap realizacji projektu dotyczy złożenia wniosku do KBO. Druk można pobrać na stronie www.kbo.konin.pl.

 Można złożyć wniosek w ramach tzw. małych zadań do 30 tyś zł, i dużych do 1.400.000 tyś zł. W ubiegłym roku między innymi mieszkańcy wybrali dofinansowanie schroniska dla zwierząt czy budowę plenerowych siłowni . Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie www.kbo.konin.pl.
 
Spotkanie informacyjne dla studentów odbędzie się 14 kwietnia 2015 r.

ul.Popiełuszki 4

godz. 10:30 - 11:00 , sala nr 50


Głosowanie odbędzie się w tym roku drogą elektroniczną od 1 do 13 września i 13 września w lokalach wyborczych. Zapraszamy również na stronę https://www.facebook.com/koninskibudzetobywatelski.

źródło: www.konin.pl