fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

„Współczesne wyzwania i zagrożenia w oczach młodego pokolenia" to tytuł III ogólnopolskiego sympozjum naukowego, w którym uczestniczyli studenci I i II roku kierunków: bezpieczeństwa wewnętrznego oraz zarządzania PWSZ w Koninie. Konferencję zorganizował Papieski Wydział Teologiczny Collegium Bobolanum w Warszawie.
 
Ks. prof. dr hab. Zbigniew Kubacki, prorektor PWT, podkreślił, że zasadniczym celem spotkania była wieloaspektowa analiza marginalizacji i wykluczenia oraz ich wpływ na bezpieczeństwo jednostek, grup społecznych, państw oraz społeczności międzynarodowych.

Sympozjum spotkało się z odzewem młodzieży z całej Polski. Przyjechali studenci z Warszawy, Krakowa, Kielc, Radomia, Poznania, Wrocławia, a także Kalisza i Konina. ‒ Prelegenci przedstawili prezentacje, które odnosiły się do hasła przewodniego, sięgali jednak jego różnych wymiarów i aspektów: od ekskluzji uwarunkowanej stanem zdrowia, poprzez sytuację ekonomiczną i polityczną, aż po niedoskonałości fizyczne i uwarunkowania losowe. Stwarzało to możliwość wymiany poglądów i dyskusji w kulturalnym i elokwentnym gronie ‒  wyjaśnia Małgorzata Nowakowska, studentka II roku b.w., uczestniczka warszawskiego sympozjum.

Całość obrad koordynowali wykładowcy obecni podczas sympozjum. Patronem naszych studentów był dr Ireneusz Dziubek. ‒ Profesor Dziubek umożliwił nam udział w tym przedsięwzięciu już po raz drugi. Była to świetna okazja do poszerzania horyzontów intelektualnych oraz pozyskania doświadczenia i umiejętności nie tylko w prezentowaniu własnej pracy, ale także komunikacji interpersonalnej w środowisku młodych ludzi z różnych regionów Polski ‒ dodaje Małgorzata Nowakowska.
Sympozjum odbyło się 14 kwietnia 2015 r.

aria