fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

W imieniu prof. Mirosława Pawlaka, rektora PWSZ w Koninie, dr Jerzy Jasiński, prorektor, uczestniczył w obchodach 110-lecia powstania Związku Nauczycielstwa Polskiego.
 
Podczas uroczystości, która odbyła się 25 maja w Centrum Kultury i Sztuki Dom Kultury Oskard w Koninie, przedstawiono najważniejsze fakty z historii ZNP i wręczono odznaczenia. Uczestniczył w niej Sławomir Broniarz, prezes ZNP, który mówił o tym najstarszym czynnym związku polskich nauczycieli w teraźniejszości oświatowej.

Według związkowców sytuacja szkół i nauczycieli nie jest dobra. W zeszłym miesiącu odbyła się w Warszawie manifestacja ZNP, zakończona złożeniem w imieniu pracowników oświaty postulatów na ręce ministra edukacji narodowej. Postulaty dotyczyły i dotyczą zwiększenia nakładów na edukację, poszanowania zawodu nauczyciela, podwyżek wynagrodzeń nauczycieli, zahamowania likwidacji szkół i placówek oświatowych, zaprzestania łamania prawa przez samorządy, wzmocnienia roli nadzoru pedagogicznego.
 
Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) – obecnie według Statutu ZNP jest jednolitym, dobrowolnym, niezależnym i samorządnym związkiem zawodowym pracowników oświaty i wychowania, szkolnictwa wyższego i nauki, zrzeszającym osoby, zwane dalej członkami ZNP.
 
Uroczystość odbyła się 25 maja w Centrum Kultury i Sztuki Dom Kultury Oskard.